Do každé zóny, kterou chceme ozvučit, umístíme takzvaný zónový přehrávač - tedy jednotku, která obsahuje zesilovač, analogový vstup pro nějaký lokální zdroj nacházející se v téže místnosti (třeba TV) a také USB vstup pro nějaké USB paměťové zařízení (hudbu z tohoto USB zařízení pak lze poslouchat nejen na tomto konkrétním přehrávači, ale můžete ji sdílet v kterémkoli jiném přehrávači/zóně v systému). K přehrávači ještě zapojíme nějaké reprosoustavy.
Každý přehrávač je pak třeba připojit k počítačové síti. To lze buď pomocí klasického počítačového kabelu, nebo bezdrátově, pomocí NuVo komunikátoru NV-GW100. Tento komunikátor, jenž se zapojuje k počítačové síti kabelem, pak bezdrátově řeší spojení všech zónových přehrávačů s počítačovou sítí.
Pro případy, kdy nechcete mít jednotlivé přehrávače přímo v daných zónách, můžete někam do ústraní umístit přístroj nazvaný NV-P3100 (což jsou v podstatě tři zónové přehrávače v jednom) a svést k němu reproduktorové kabely až ze tří zón. Tento přístroj je řešen pro instalaci do profesionálního racku a k počítačové síti se připojuje pouze kabelem.
Máte-li ve stejné počítačové síti zapojen také počítač s uloženou hudbou, můžete do něj nainstalovat synchronizační program, umožňující systému jednoduše sdílet konkrétní složky či knihovny/playlisty. Sdílení složek je však možné i bez tohoto programu, zadáním adresáře v ovládací aplikaci.
Celý systém se pak ovládá aplikací, dostupnou jak pro iOs zařízení (Apple), tak i pro Android. V aplikaci lze zvolit zónu, která má hrát a pak jednoduše vybírat z nabídky dostupné hudby - Internetová rádia, USB zařízení, hudba sdílená z PC či analogový lokální zdroj. Mimo analogového lokálního zdroje lze veškeré zdroje využívat napříč všemi zónami. Samozřejmě pak lze aplikací regulovat hlasitost i zvukové korekce.
Stejná aplikace vás navíc při prvotní instalaci systému provede krok za krokem celou konfigurací.